نام‌گذاری معابر به نام شهدا، ترویج فرهنگ ایثار را به دنبال دارد
نام‌گذاری معابر به نام شهدا، ترویج فرهنگ ایثار را به دنبال دارد
امیر هوشنگ نوری‌ آرا شهردار خرم‌دره گفت: نام‌گذاری معابر به نام شهدا ترویج فرهنگ ایثار را به دنبال دارد .

به گزارش گروه حماسه و مقاومت پایگاه خبری صبح ابهر ، امیر هوشنگ نوری‌ آرا شهردار خرمدره در اولین جلسه کمیته نام‌گذاری معابر شهری خرم‌دره با اشاره بر اهمیت نام‌گذاری اصولی و لزوم تشکیل این کمیته، عنوان کرد: پژوهش‌های مختلفی ثابت کرده است،‌ نام‌گذاری و بازنام‌گذاری میادین و معابر شهری کارکردهای مختلفی از جمله تسهیل مدیریت بهینه در شهر، هویت‌بخشی به فضاها و ایجاد احساس تعلق در بین شهروندان را به دنبال دارد.
وی، مدیریت بهینه اطلاعات شهری شهروندان، تعیین جایگاه شهروندان و کسبه مستقر در آن، تشخیص نگرش به بافت خاص شهری را از دیگر کارکردهای نام‌گذاری اصولی و مناسب معابر و خیابان‌های شهر عنوان کرد.
نوری‌آرا با اشاره به نحوه گردش کار کمیته نام‌گذاری، اظهار کرد: درخواست‌ها بایستی به صورت مردمی، ارگانی یا سازمانی به این کمیته اعلام شود و پس از آن نیز دبیر کمیته نامگذاری خیابان‌ها، کوچه‌ها و معابر بدون نام و یا نیازمند اصلاح نام را شناسائی و در دستور کار کمیته قرار می‌دهد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه با توجه به جایگاه ارزشمند شهدا در کشورمان و مزین بودن برخی معابر و خیابان‌های شهر به نام زیبای آنها، تصریح کرد: طی اجرای این طرح لازم است در نام‌گذاری، نام شهدا حفظ شود.