جلسه انتخاب شهردار ابهر به دلیل غیبت و مرخصی بعضی از اعضا در دستور جلسه خارج شد
34532

جلسه انتخاب شهردار ابهر با حضور ۴تن از اعضای شورای شهر و اصحاب رسانه در محل سالن جلسات شورای شهر ابهر راس ساعت ۱۷ مورخ ۲۸دی ماه سال جاری با تلاوت آیاتی چند از کلام اله وحی آغاز شد.

در ابتدای جلسه مهندس سجاد عبدی رئیس شورای شهر ابهر ضمن خیر مقدم گویی خدمت همکاران و اهالی خبر و رسانه ابهر اظهار داشت: متاسفانه علیرغم دعوت کتبی از همه اعضا شورای شهر مبنی بر حضور در جلسه جهت رای گیری انتخاب شهردار ، خانم خانصنمی که دقایقی قبل از شروع جلسه در محل ساختمان شورای شهر حضور داشتند ، مرخصی خود را کتبا تقدیم کردند و جلسه را ترک نمودند.

وی در ادامه افزود: همچنین آقای حسینی دیگر عضو شورا شهر نیز کتبا اعلام کردند به دلیل اینکه پرونده شکایت عباس نیا شهردار سابق در مراجع قضایی در حال بررسی میباشد در جلسه حضور نخواهند داشت.

مهندس سجاد عبدی در ادامه گفت: با توجه به اینکه دستور جلسه کتبا به کلیه اعضا و مسئولین مربوطه چند روز قبل ابلاغ شده بود و جلسه رسمی و علنی با حضور اصحاب رسانه بود، ضمن اینکه غیبت آنها رد خواهد شد و منجر به اخلال در نظم جلسه ای به این مهمی که به دلیل غیبت برخی اعضا از حد نصاب خارج کردن جلسه منجر گردید و ضمن گزارش به مسئولین مربوطه ، پرونده آنها جهت رسیدگی به فرمانداری و مراجع ذیصلاح ارسال خواهند شد.

عبدی ادامه داد: همچنین خانم الهوردیلو یک هفته قبل مرخصی خود را اعلام کرده بودند .

سجاد عبدی گفت:  از شما اصحاب رسانه که در موعد مقرر در این جلسه حاضر شدید ، بنده ضمن ارج نهادن حضور گرم و صمیمیتان ، دست شما اهالی قلم و رسانه را میبوسم که در راستای انعکاس بدون حب و بغض اخبار به شهروندان قلم فرسایی میکنید تا واقعیات برای مردم نیز روشن گردد .

در ادامه مهندس روح اله دودانگه عضو شورا شهر خطاب به رئیس جلسه گفت: متاسفانه شهر ابهر بازیچه یک سری افراد، جریانات و دستان پشت پرده شده است، لذا از شما درخواست داریم با اقدام قاطعانه و طبق قانون اجازه ادامه روند امور به این صورت را ندهید .

مهندس دودانگه افزود: بنده نمیدانم که بعضی چه نفعی از شهردار بودن آقای عباس نیا میبرند که توسعه شهر را این برهه حساس که بودجه نویسی سال جدید و متمم بودجه برای ۶ماه دوم سال و همچنین در روز های آتی ایام اله دهه فجر و طرح استقبال از بهار و سال نو را پیش رو داریم و همچنان شهر و شهروندان را معتل یک فرد میکنند .

این عضو شورا شهر ابهر با اشاره به یکی از تخلفاتی که شهردار سابق میخواستند مبلغ میلیاردی برای یک سامانه و چند طرح پیش پا افتاده هزینه کنند، که بعد از اطلاع و استعلام قیمت این سامانه، متوجه شدیم سامانه مذکور به مبلغ چندصد میلیون در بازار عرضه میگردد که بلافاصله مانع آن شدیم .

ایشان افزود درحال حاضر کارهای زیادی از درخواست های مردم و پروژهای عمومی بر زمین مانده است و با نشان دادن کارتابل با بیش از ۳۲ لایحه ، که بدلیل نبود شهردار قادر به اجرای آنها و اقدام متناسب نیستیم و نیز کار شهروندان و شهر بلاتکلیف مانده و مردم به حق نیز از این وضعیت نابسامان گله مند هستند

در خلال این جلسه سرکار خانم خدیجه نوروزی درخواست کرد: روز شنبه یکم بهمن ماه دستور جلسه انتخاب شهردار ابهر مجددا به همکاران ، مسئولین مربوطه و اصحاب رسانه ابلاغ و برگزار گردد.

وی در ادامه گفت: در این میان اگر افراد واجد الشرایط دیگر که قصد نامزدی جایگاه شهردار ابهر را دارند ، اعضای شورای شهر برنامه خود را تا پایان وقت اداری روز شنبه یکم بهمن ماه تحویل واحد امور اداری شورا دهند تا مورد بررسی قرار گیرد.

مهندس سعید بهاوری دیگر عضو شورای شهر ابهر اظهار داشت : بنده دست خبرنگارانی که حقانیت را برای مردم مینویسند ، میبوسم .

مهندس بهاوری از برخی پروژه ها و طرحهایی که در دستور کار امسال شورا قرار داشت و به دلیل مخالفت و عملیاتی نشدن توسط عباس نیا شهردار ابهر مسکوت ماند خاطر نشان شد: برای بازگشایی کوچه حاجیخانی ، سنگ فرش کوچه عراقی ، بازار سنتی ، درمانگاه حسین آباد و طرحها و پروژهای زیرساختی متعدد دیگر که بودجه مناسب و برنامه های کارشناسی شده بسیاری داشتیم که متاسفانه به سرانجام نرسید.

بهاوری افزود ما آمده ایم تا برای مردم کار کنیم ولی متاسفانه حواشی گوناگون برخی اعضا در شورای شهر اجازه این کار را نمیدهد.

در پایان جلسه مهندس عبدی رئیس شورای شهر اعلام کرد با توجه به اظهار نظر همکاران و احترام به اصحاب رسانه و مردم دستور کار جلسه انتخاب شهردار ، معرفی و ارائه روزمه نامزدهای جدید این سمت و استماع برنامه های کاندیدای جایگاه شهردار ابهر در روز شنبه یکم بهمن ماه ساعت ۱۵ برگزار خواهد شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین اخبار
جدیدترین گالری تصاویر