به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری صبح ابهر به نقل از کانال تلگرام نماینده محترم ؛ حجه الاسلام دکتر حسن شجاعی نماینده مردم ابهر خرمدره و سلطانیه آراء خود در خصوص وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم را اعلام کرد

۱-رای اعتماد به وزرای پیشنهادی به معنای اعتماد و احراز مجموعه شرایط مورد نیاز برای مدیریت وزارت مربوطه است و اگر صلاحیت و شرایط مورد نیاز احراز نگردد، نباید رای اعتماد داد. بنابراین عدم رای اعتماد دو معنا دارد اول رد صلاحیت و اطمینان نسبت به ناتوانی، دوم عدم احراز صلاحیت و عدم اطمینان نسبت به توانایی

۲-رای اعتماد به وزرای پیشنهادی نباید سیاسی، قومیتی، منفعت طلبانه، سهل گیرانه، رفاقتی، عاطفی و احساسی و یا حزبی باشد. تمرکز بر احراز شرایط اعتماد مبتنی بر انقلابی بودن در روحیه و عمل، تخصص و تجربه کافی، توان مدیریتی در سطح کلان، قدرت تعامل درون دستگاهی و به خصوص برون دستگاهی، برخورداری از حکمت، برخورداری از برنامه تحولی قابل تحقق متناسب با مبانی انقلاب اسلامی و… ضروری می باشد.

۳-دولت سیزدهم دولتی انقلابی و حضرت آیت الله رئیسی پرچمدار آن است. دقت در تعیین وزراء به قصد کمک به دولت سیزدهم است. سیاست مجلس انقلابی در برابر دولت انقلابی نه تقابل است و نه انفعال. هر انتخاب و تصمیم و اقدام دولت که به نفع مردم و منطبق با مبانی انقلاب اسلامی بود، بدون ملاحظه باید مورد حمایت قرار گیرد و هر کدام که از مدار نفع مردم و انطباق با مبانی انقلاب اسلامی فاصله گرفت، باید مدبرانه با آن برخورد شده و در مسیر اصلاح قرار گیرد.

12121

آرا به وزرای پیشنهادی:

۱-وزیر آموزش و پرورش:

علی رغم جوانی و برخورداری از روحیه تحولی، اطمینان نسبت به عدم توان مدیریت کلان ایشان حاصل شد.

۲-وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری ارتباطات:

به دلیل دانش، تخصص، تجربه، برنامه و جوانی، اطمینان نسبت به توانمندی ایشان حاصل شد.

۳-وزیر اطلاعات:

علی رغم وجود تجربه و تخصص، اطمینان نسبت به توان ایجاد تحول مورد نیاز در دولت انقلابی حاصل نشد.

۴-وزیر اقتصاد و امور دارایی:

به دلیل دانش، تخصص، دو دهه تجربه پژوهشی قابل اتکا در ساحت حکمرانی اقتصادی و علی رغم فقدان تجربه اجرایی کلان، اطمینان نسبت به توانمندی ایشان حاصل شد.

۵- وزیر امور خارجه:

به دلیل دانش، تخصص، تجربه و رویکردهای انقلابی قابل اتکاء، اطیمنان نسبت به توانمندی ایشان احراز شد.

۶-وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

علی رغم برخورداری از دانش و تجربه، اطمینان نسبت به توانمندی ایشان در ایجاد تحول متناسب با نیازهای جامعه و منطبق با مبانی انقلاب اسلامی حاصل نشد.

۷-وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

علی رغم جوانی، دانش و انگیزه بالای کار و تحول، به دلیل کم تجربگی در مدیریت کلان و ناپختگی در تعامل کلان، اطمینان نسبت به توانمندی ایشان احراز نشد.

۸-وزیر جهاد کشاورزی:

علی رغم تجربه ناکافی در مدیریت کلان جهاد کشاورزی، به دلیل دانش، تخصص، تجربه مدیریتی، ، تسلط بر مسائل کلان کشاورزی، برنامه تحولی، جوانی و انگیزه بالا برای کار و تحول، اطمینان نسبت به توانمندی ایشان حاصل شد.

۹-وزیر دادگستری:

به دلیل دانش، تخصص و تجربه کافی، اطمینان نسبت به توانمندی ایشان حاصل شد.

۱۰- وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح:

به دلیل دانش، تخصص و تجربه کافی، اطمینان نسبت به توانمندی ایشان حاصل شد.

۱۱-وزیر راه و شهرسازی:

علی رغم کمبود تجربه در حوزه وزارت مربوطه به دلیل قدرت مدیریت و توان عملیاتی بالا، اطمینان نسبت به توانمندی ایشان حاصل شد.

۱۲- وزیر صنعت، معدن و تجارت:

علی رغم دانش، تخصص و تجربه خرد در عرصه صنعت، اطمینان نسبت به قدرت مدیریت کلان در حوزه صنعت، معدن و تجارت حاصل نشد.

۱۳- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری:

علی رغم دانش، تخصص و تجربه خرد، اطمینان نسبت به قدرت مدیریت کلان در حوزه های متنوع وزارت مربوطه حاصل نشد.

۱۴- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

علی رغم کمبود تجربه، به دلیل دانش، تخصص، جوانی، انگیزه بالای کار و تحول، برخورداری از برنامه متناسب با نیازهای جامعه و در راستای مبانی انقلاب اسلامی، اطمینان نسبت به توانمندی ایشان حاصل شد.

۱۵- وزیر کشور:

به دلیل دانش، تخصص و تجربه کافی اطمینان نسبت به توانمندی ایشان حاصل شد.

۱۶-وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری:

به دلیل دانش، تخصص و تجربه کافی اطمینان نسبت به توانمندی ایشان حاصل شد.

۱۷-وزیر نفت:

علی رغم دانش، تخصص، تجربه در بخش گاز، به دلیل کمبود تجربه در بخش نفت و تردید در برآورده کردن اولویت های فوری و حیاتی وزارت مربوطه، اطمینان نسبت به توانمندی ایشان حاصل نشد.

۱۸-وزیر نیرو:

به دلیل دانش، تجربه کافی در عرصه کلان، برخورداری از برنامه، اطمینان نسبت به توانمندی ایشان حاصل شد.

۱۹- وزیر ورزش و جوانان:

علیرغم دانش، تخصص و تجربه، به دلیل تردید در گذشته کاری، کم توفیقی در مدیریت کلان سابق و بی برنامگی در زمینه جوانان، اطمینان نسبت به توانمندی ایشان حاصل نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین اخبار
جدیدترین گالری تصاویر