نوزدهم دى، یك نقطه درخشنده نه فقط در تاریخ قم، بلكه در تاریخ كشور ما و تاریخ انقلاب است. جوانان قم، مرد و زن، طلبه و غیرطلبه، در این روز یك پاسخ مؤمنانه و قهرمانانه به نیاز زمان دادند.
حجت الاسلام والمسلمین سعید مرادپور امام جمعه ابهر

امام جمعه ابهر به مناسبت حماسه نوزده دی ماه اشاره ای به بیانات امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) داشتند و فرموند: نوزدهم دى، یك نقطه درخشنده نه فقط در تاریخ قم، بلكه در تاریخ كشور ما و تاریخ انقلاب است. جوانان قم، مرد و زن، طلبه و غیرطلبه، در این روز یك پاسخ مؤمنانه و قهرمانانه به نیاز زمان دادند.

مهم این است كه هر ملتى، هر شخصى و هر مجموعه‌اى بتواند به نیاز زمانه خود پاسخ بدهد.

این حادثه از ابعاد مختلفى قابل توجه و تأمل است؛ هم بصیرت در این حادثه موج مى‌زند، هم موقع‌شناسى، هم دشمن‌شناسى، هم مجاهدت و اقدام و فداكارى؛ این‌ها ابعاد این حادثه عظیمى است كه در نوزدهم دى سال 56 به وقوع پیوسته است.

خطیب جمعه بیان داشت باتوجه به سخنان مقام معظم ولایت امروز نیز ما به این حضور مومنانه ومجاهدانه نیاز داریم،امروز صحنه جنگ ومیدان جنگ عوض شده دشمن به باورهای ما وبه ایمان واخلاق وسبک زندگی ما حمله کرده،باید هم این دشمنی را شناخت ،هم راه مواجهه وزبان آن را شناخت وهم به موقع وارد میدان شد ونقش آفرینی کرد.

حجت الاسلام مرادپور به مناسبت روز وفات حضرت ام البنین وروز تکریم مادران وهمسران شهدا اشاره نمودند از جمله مواردی که در این جنگ نرم مطرح میشود عوض کردن جای شهید وجلاد است.

وی گفت : ما یک منبع غنی وبی پایان معرفتی والگویی در شهدا،مادران وخانواده های شهدا در دست داریم که به آن خیلی کم میپردازیم،حرف زدن از شهدا وگفتن از آنها دلها را زنده میکند یکی از راههای مبارزه در این جنگ نرم گفتن از شهدا است.

خطیب جمعه ابهر باتوجه به سالگرد حضرت علامه مصباح یزدی به بیانات رهبر معظم انقلاب درمورد این عالم فرزانه پرداختند: ایشان در این دیدار ضمن بر شمردن خصوصیات اخلاقی وعلمی علامه به یک نکته مهم اشاره فرمودند وآن تلاش برای ماندگار کردن افکار علامه در ذهنها ودر این رابطه به نکته ظریفی اشاره کردند که غربی ها آثار متفکرین خود را تخلیص میکنند باز آفرینی میکنند وبا جملات بروز شده باز نشر میدهند .

با توجه به این فرمایشات ما در مورد منابع متعدد ومتکثر خود چه رفتاری داریم با آثار گرانسنگ علما با قرآن عزیز وروایات معصومین علیهم صلوات الله چه میکنیم امام جمعه شهر ابهر هتک حرمت به ساحت امام المسلمین مرجع عالیقدر حضرت امام خامنه ای بوسیله نشریه ضد دین واخلاق فرانسوی شارلی ابدو بشدت محکوم کردند وخاطر نشان شد به دولت بی لیاقت فرانسه هشدار میدهیم که این اهانتها بی باسخ نخواهد ماند و از دستگاه دیپلماسی کشور ودولت انقلابی خواهان پاسخ قاطع به این اهانت هستیم.

حجت الاسلام مرادپور در پایان یاد و خاطره شهدای عزیز و گرانقدر حادثه فرودگاه بغداد سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمان ایشان علل الخصوص شهید هادی طارمی از شهیدان ابهر را گرامی داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین اخبار
جدیدترین گالری تصاویر