به گزارش گروه حوادث پایگاه خبری صبح ابهر ؛ موضوع از این قرار است که در پی حادثه قتل عمدی در صایین‌ قلعه که در سال 1397 بر اثر نزاع رخ داد و قاتل به مدت ۴ سال در زندان به سر می‌برد ،نهایتا پس از طی مراحل قانونی منجر به صدور حکم قصاص شده و پرونده جهت صلح و سازش به شورای حل اختلاف ویژه زندان ارجاع شد.

به لطف الهی و تلاش‌های اعضای شورا و حضور دادستان و دادیار اجرای احکام و قاضی ناطر دادسرای ابهر ضمن گذشت و رضایت اولیای دم مقتول با این اقدام انسان دوستانه مورد بخشش قرار گرفته با این کار موجبات ترویج فرهنگ گذشت و ایثار در جامعه را فراهم کردند.

با توجه به همین موضوع احمد ذوالقدر فرماندار ابهر با حضور در منزل خانواده مرحوم پرویز بالنده از ایثارگری آنان که در روزهای منتهی به عید موجب خوشحالی یک خانواده و بخشش زندگی به یک فرد شدند تقدیر کرد.

در حاشیه این حضور فرماندار ابهر با اشاره به جایگاه عفو و گذشت که از آموزه‌های اسلام است، اظهار کرد: این موضوع به حدی اهمیت دارد که بیش از ۳۴ مرتبه در قرآن به آن اشاره شده است.

احمد ذوالقدر با بیان اینکه یکی از فضیلت‌ها و منش‌های نیک در رفتار و اخلاق انسان ایثار است، ادامه داد: کسانی که رنگ خدایی به خود می‌گیرند انسان‌های با گذشتی هستند که از خطا و گناه و اشتباه دیگری چشم می‌پوشند.

وی با بیان اینکه خانواده مقتول با اقدام انسان‌دوستانه علاوه بر عفو قاتل زمینه ترویج فرهنگ گذشت و ایثار را در جامعه فراهم می‌کنند، خاطرنشان کرد: در پرونده‌های قتل عمد که به صلح و سازش می‌انجامد اقدام خداپسندانه و کریمانه خانواده متوفی برای گذشت و اعلام رضایت، نشان از ایمان و صبر والای آنها دارد و تلاشی نیز که برای تحقق این مهم مصروف می‌شود تقویت فرهنگ عفو و گذشت و حفظ روحیه اخوت و برادری را در جامعه به دنبال خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین اخبار
جدیدترین گالری تصاویر