14901894_273

احمد وحیدی وزیرکشور عصر امروز دوشنبه در آئین تودیع و معارفه استانداران زنجان بااشاره به اینکه زنجان از ظرفیت‌های فرهنگی و اقتصادی بسیاری برخوردار است و می تواند در بسیاری از موارد به عنوان یک الگو وارد عمل شود، گفت:نقش واسطه‌ای استان زنجان در اتصال تهران و قزوین و استان‌های شمالغرب تا مرز بسیار مهم و حائز اهمیت است.

او زنجان را مهد شور حسینی دانست و افزود: این استان دارای مردمی شریف، دلاور و سلحشور است که باید همه در خدمت آن‌ها باشیم و تلاش کنیم تا مطالبات آن‌ها را پاسخ دهیم.

وحیدی به انتخابات أخیر ریاست جمهوری در ایران اشاره کرد و گفت: مردم همیشه در صحنه ما با درایت و هوشیاری کامل فردی را به عنوان رئیس جمهور خود انتخاب کرده اند که اتکا به پروردگار و  ائمه معصومین  را در پیش گرفته  است.

او بابیان اینکه ملت ایران هیچ  نیازی به غرب ندارند، افزود: اقداماتی که امروزه در کشور انجام می شود قابل مقایسه با دوران قبل انقلاب نیست.

وزیر کشور  گفت: مردم با حضور خود پای صندوق های رأی به جهانیان ثابت کردند که جنگ نرم و اقتصادی دشمن این بار هم موثر نبود و بدخواهان نظام اسلامی که از ابتدای انقلاب تاکنون به انحاء مختلف قصد تخریب نظام را داشته اند بازهم شکست خوردند.

او بااشاره به اینکه ملت ایران باشعارهای اصلی انقلاب به مقابله با توطئه های دشمنان پرداختند، گفت: در شرایط بسیار حساسی قرار داریم و جنگ از میانه فراتر رفته و به نزدیکی های قله رسیده است.

وحیدی بابیان اینکه دولت سیزدهم بااراده الهی و توجه ائمه و خواست ملت شهید پرور در جایگاه خدمتگزاری قرار گرفته است، افزود: باید نشان دهیم که این بارهم می توانیم همچون سنوات گذشته بر دشمن پیروز شویم.

او بااشاره به اینکه اراده جنگجویی و حق طلبی  بایستی در جای جای ایران اسلامی تجلی یابد، گفت: استان زنجان باپیشینه و ارزش های پر طمطراقی که دارد به عنوان پایتخت شور و شعور حسینی باید نقش خود را در پیشبرد اهداف انقلاب و ناکام کردن دشمنان این مرز و بوم به خوبی ایفا کند.

وحیدی به رشادت ها و دستاوردهای دانشمند هسته ای ایران شهید مجید شهریاری اشاره کرد و افرود: این شهید والامقام و نخبه علمی ایران چه ارزشهایی را حامل و واجب بود و چه ارزش هایی تولید کرد.

او در ادامه با تقدیر و تشکر از زحمات بی شائبه حقیقی استاندار سابق زنجان، محسن افشارچی را به عنوان استاندار زنجان در دولت سیزدهم معرفی کرد.

محسن افشارچی که متولد سال ۱۳۴۹ در شهر زنجان است، دارای مدرک دکتری در رشته مهندسی کامپیوتر – هوش مصنوعی از دانشگاه کلگری کانادا، کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه علم و صنعت ایران و کارشناسی مهندسی کامپیوتر – سخت افزار از دانشگاه اصفهان است.

او ریاست دانشگاه زنجان و ریاست دانشکده مهندسی دانشگاه زنجان، فعالیت در ستاد‌های انتخاباتی‌آیت‌الله رئیسی و سعید جلیلی را در کارنامه کاری خود دارد.

محسن افشارچی، سومین استاندار بومی زنجان است و پیش از او نیز جمشید انصاری و  سجاد کاظمی، به عنوان استاندار بومی زنجان، سکاندار هدایت این استان بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین اخبار
جدیدترین گالری تصاویر