جاده‌های زنجان مه‌آلود است

بارش برف باعث لغزندگی جاده و کاهش دید رانندگان در محورهای مختلف از اجمله ابهر-خرمدره و ابهر-قدار و همچنین آزادراه زنجان-قزوین شده است.

به گزارش گروه اجتماعی پایگاه خبری صبح ابهر ؛ بارش برف همراه با مه موضعی که از ظهر امروز(پنج شنبه) در نقاط مختلف استان زنجان و ابهر آغاز شده است باعث لغزندگی جاده و کاهش دید رانندگان در محورهای مختلف از اجمله ابهر-خرمدره و ابهر-قدار و همچنین آزادراه زنجان-قزوین شده است.

وی با بیان اینکه احتمال بارش پراکنده برف و وجود مه موضعی در ارتفاعات محورهای کوهستانی وجود دارد، افزود: رانندگانی که قصد تردد در محورهای مواصلاتی استان به خصوص در محورهای کوهستانی را دارند تجهیزات گرمایشی و زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

بنا به اعلام راهداری استان زنجان در حال حاضر ۴۵۰ نیرو در ۳۰ راهدارخانه استان زنجان فعال هستند که با ۲۷۵ دستگاه خودروی سبک و سنگین راهداری در فصل سرما در جاده‌ها خدمات لازم را به مردم ارائه خواهند داد.

همچنین کسانی که قصد سفر دارند برای اطلاع از وضعیت جاده‌های این استان و کشور با سامانه ۱۴۱ و سایت www.۱۴۱.ir ارتباط برقرار کرده تا بتوانند سفر خود را مدیریت و برنامه‌ریزی کنند.

همچنین برای اطلاع از وضعیت راه‌های این استان با سامانه ۱۸۱۶ در هر ساعت از شبانه‌روز می توان تماس حاصل کرد.