پایگاه خبری صبح ابهر

سلامی دوباره دار هر صبح

جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
photo12133518487
حجت الاسلام سعید مراپور امام جمعه ابهر گفت: یکی از ویژگی‌های بارز دولت سیزدهم، انجام کارهای بزرگ با تکیه بر ارزش‌های انقلابی بود.

حجت‌الاسلام سعید مرادپور در خطبه‌های اول نماز جمعه این هفته ابهر با دعوت از نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و با اشاره به یکی از نامه‌های مهم مقام معظم رهبری که در عرض ۲۴ ساعت بیش از ۱۵ میلیون بازدید داشت اظهار کرد: این نامه خطاب به جوانان و دانشجویان آمریکایی و اروپایی بود که در حمایت از مردم غزه در دانشگاه‌های خود قیام کردند بود که در سطح فضای مجازی جهان بسیار بازتاب گسترده‌ای داشت.

امام جمعه ابهر با یادآوری اینکه شاید برجسته‌ترین پیام در این نامه این بود که مقام معظم رهبری نوشتند که شما اکنون در طرف درست تاریخ که در حال ورق خوردن است ایستاده‌اید متذکر شد: قطعاً در دنیا روی این موضوع فکر خواهد شد که جهت درست تاریخ که مقام معظم رهبری که فردی متفکر و با بینش هستند در این نامه ذکر کرده‌اند کجاست.

حجت‌الاسلام مرادپور با بیان اینکه جهت درست تاریخ وعده الهی است که خداوند تاکید دارد ما به کسانی که ایمان آورده و عمل صالح انجام می‌دهند وعده الهی دادیم، تصریح کرد: ما که خیالمان راحت است که در طرف درست تاریخ ایستاده‌ایم بیشتر باید نگران ایستادن خود باشیم زیرا در تاریخ تکرار شده است کسانی که خیال می‌کنند در طرف درست ایستاده‌اند به یک دفعه دگرگون شده‌اند.

حجت‌الاسلام مرادپور با بیان اینکه وعده الهی که خداوند داده است محدود به قشر، کشور و یا افراد خاصی نیست بلکه خداوند به تمام کسانی که ایمان آورده و عمل صالح انجام می‌دهند وعده پیروزی داده است، تاکید کرد: ما شاهد وعده پیروزی حق در کشورمان هستیم به طوری که حتی ملت ایران زمانی حق برگزاری یک روضه خانگی را نداشتند اما به برکت انقلاب و تحقق وعده الهی امروز شاهد برگزاری نماز جمعه و سر دادن شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل هستیم.

امام جمعه ابهر با توضیح اینکه دینی که خداوند به آن وعده داده و جهت درست تاریخ است دین غدیری است، افزود: جهت درست تاریخ ایستادن در کنار امیرالمومنین علی (ع) و در جهت ولایت ایشان است.

خطیب نماز جمعه ابهر با اشاره به اینکه غدیر خم یک واقعه بزرگ و یک عید واقعی است، اذعان کرد: واقعه غدیر یک حادثه بزرگ تاریخی است که اگر بشریت پیام آن را درک می‌کردند امروز رستگار شده بودند.

امام جمعه ابهر با اشاره به اینکه خلاصه پیام غدیر این است که کار را باید به دست کسی سپرد که کاردان باشد یادآور شد: در توصیف حضرت علی علیه السلام وقتی پیامبر اکرم صلی الله می‌خواست به مردم اثبات کند که حضرت علی علیه السلام شایسته است از علم علم، قضاوت و تسلط ایشان به احکام الهی سخن گفتند.

حجت الاسلام سعید مرادپور در خطبه‌های دوم نماز جمعه این هفته ابهر با دعوت از نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و تبریک پیشاپیش عید سعید غدیر اظهار کرد: امیدواریم خدا توفیق دهد ما از کسانی باشیم که این راه پر خیر و برکت را ادامه می‌دهیم.

حجت‌الاسلام مرادپور با بیان اینکه غدیر مسیر پرافتخاری است، تصریح کرد: این ایام فرصت مناسبی است که علما، مبلغین و صاحبان تریبون است تا به تبیین واقعی غدیر و به ویژه موضوع ولایت که یک موضوع بسیار مهم است بپردازند.

امام جمعه ابهر با بیان اینکه ولایت از جنس محبت، دوست داشتن و یکی شدن است تصریح کرد: ولایت از جنس حکومت‌های مادی ظاهری و دیکتاتوری نیست و رابطه ولایت با امت یک رابطه قلبی و ایمانی است .

خطیب نماز جمعه ابهر با بیان اینکه در دین ما ائمه و به ویژه پیامبر و حضرت علی علیه السلام به عنوان پدر این امت معرفی شده‌اند ادامه داد: پیام غدیر یک پیام بسیار مهم است که اگر ما به آن عمل کنیم یک پیوستگی و انسجام بین مردم و امام به وجود می‌آید که آثار و برکات آن بسیار می‌تواند گسترده باشد.

امام جمعه ابهر در ادامه گریزی به ثبت نام حوزه‌های علمیه زده و افزد: از علاقمندان به تحصیلات حوزوی و علوم دینی درخواست داریم که فرصت ثبت‌نام در حوزه‌های علمیه را از دست ندهند زیرا ماندگاری ولایت و غدیر به حوزه است و اگر این چراغ خاموش شود این خط باقی نخواهد ماند.

حجت‌الاسلام مرادپور با اشاره به اینکه حوزه‌ها محل پرورش افرادی مثل علامه حلی امام راحل شهید مطهری‌ها هستند که نقش بسیار تاثیرگذاری در تاریخ بشریت داشته‌اند تصریح کرد: خانواده‌ها می‌توانند فرزندان خود را برا ادامه تحصیل در حوزه تشویق کنند.

امام جمعه ابهر با بیان اینکه یکی از دغدغه‌هایی که تحصیل کنندگان در رشته‌های مختلف دارند آینده شغلی است بیان کرد: ۱۷ شغل امروز برای طلاب وجود دارد که خیلی هم متصدی ندارد و در زمینه اموری مانند تبلیغ دین، نوشتن، گویندگی و تبیین کمبود نیرو داریم.

حجت‌الاسلام مرادپور با یادآوری اینکه در حوزه‌های دینی به نیروهای جوان متخصص، متعهد، مذهبی و پرشور نیاز داریم، متذکر شد: برخی هم هستند که بر علیه حوزه‌ها موضع می‌گیرند و دنبال تخریب هستند که باید در این زمینه حواسمان را جمع کنیم.

خطیب نماز جمعه ابهر با اشاره به فرارسیدن هفته قوه قضاییه و شهادت آیت الله بهشتی گفت: امروز باید به نوعی از شهید آیت الله بهش رئیسی نیز یاد شود که سالیان طولانی در قوه قضاییه زحمت کشیدند.

حجت‌الاسلام مرادپور با یادآوری اینکه خدمات بسیار خوبی در قوه قضاییه انجام شده است و روز به روز شاهد تکامل این خدمات هستیم، اذعان کرد: قوه قضاییه به نفع مردم و در خدمت مردم به مسیر خود ادامه می‌دهد‌

امام جمعه ابهر با توضیح این مطلب که ذات قوه قضاییه این است که از هر دو نفری که به این دستگاه قضا مراجعه می‌کنند حق با یک نفر است ادامه داد: همین موضوع ممکن است گاهی باعث ایجاد دلخوری شود.

خطیب نماز جمعه ابهر با اشاره به در پیش رو بودن انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد : مقام معظم رهبری در این باره می‌فرمایند: اگر انتخابات پیش رو با شکوه برگزار شود یک دستاورد بزرگ برای ملت ایران است ایشان همچنین تاکید دارند بعد از حادثه شهادت رئیس جمهور محترم مردم اگر جمع بشوند و با آرا بالا مسئول بعدی را انتخاب کنند انعکاس این موضوع در دنیا یک انعکاس فوق العاده خواهد بود.

حجت‌الاسلام‌مرادپور با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری تاکید دارند که انتخابات بسیار مهم بوده و در درجه اول نیز مشارکت یک موضوع مهم تلقی می‌شود اذعان کرد: ایشان تاکید دارند که مردم با دقت توجه داشته باشند که چه کسی به معیارهای انقلاب نزدیک‌تر است.

امام جمعه ابهر با بیان اینکه مردم ما بر علیه رژیمی قیام کردند که کاملاً وابسته به قدرت‌های غربی و به ویژه آمریکا بود توضیح داد: ملت ما همچنین هشت سال در دفاع مقدس از کشور خود دفاع کردند تا یک وجب از خاک آنها به دشت دشمن نیفتد و کشورمان وابسته به هیچ رژیمی نباشد.

حجت الاسلام مرادپور با تاکید بر اینکه در دولت آیت الله رئیسی دیدیم که می‌شود با ملاک‌های انقلابی و تکیه بر ارزش‌های دینی و انقلابی می‌توان کارهای بزرگ انجام داد گفت: زمانی امور کشور را به برجام گره زده بودند اما آیت‌الله رئیسی ثابت کردند که بدون برجام و وابستگی نیز می‌توان کشور را اداره کرد.

امام جمعه ابهر با توضیح این مطلب که در حوزه دیپلماسی ثابت شده است که اگر با قدرت وارد شده و با قدرت عمل کنیم موفق‌تر خواهیم بود افزود: ارباب هیچگاه از نوکر خود نمی‌ترسد و اگر کشوری احساس کند که کشوری می‌خواهد نوکری کند به او اربابی خواهد کرد

خطیب نماز جمعه ابهر با بیان یادآوری این فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دوران بزن در رو تمام شده که این موضوع در حال حاضر در تمام حوزه‌ها در حال اجرا است گفت: کشور ما یک رئیس جمهور و دولتی می‌خواهد که به قدرت این مردم باور داشته باشد.

حجت‌الاسلام مرادپور با بیان اینکه شعار انقلابی یک جمله‌اش استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است توضیح داد: برخی‌ها برخلاف تمام این شعارها در حال شعار دادن هستند و جمهوریت و اسلامیت را قبول ندارند‌.
امام جمعه ابهر با یادآوری اینکه کسی که مردم را از یوغ دیکتاتوری پهلوی آزاد کرد اسلام بود، اظهار کرد: کسی که جمهوری اسلامی را با تاکید در سیستم نظامی ما با اصرار قرار داد امام عزیز بود که گفت جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد.

امام جمعه ابهر با توضیح اینکه جمهوریت مرهون ایستادگی امام و بقای جمهوریت مرهون مقام معظم رهبری است اضافه کرد: مردم در جمهوریت نقش اساسی دارند که این موضوع مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز است‌.

حجت‌الاسلام مرادپور با بیان اینکه عده‌ای امروز شما شعار جمهوریت سر می‌دهند اما این موضوع را قبول ندارند و این‌ها همان کسانی هستند که زمانی بر علیه جمهوریت شوریدند تصریح کرد: وقتی می‌گوییم شعارهای انقلاب اسلامی یعنی انقلاب اسلامی تصمین کننده جمهوریت، آزادی و استقلال است

حجت‌الاسلام مرادپور با تاکید بر این مطلب که همه آنچه را که ما می‌خواهیم در شعارهای جمهوری اسلامی ایران محقق می‌شود ادامه داد: پاسدار و نگهبان آن این شعارها مقام ولایت فقیه است.

خطیب نماز جمعه ابهر با اشاره به دستگیری شبکه جاسوسی در یمن، اظهار کرد: این شبکه یک شبکه آمریکایی و هیونیستی است و دستگیری آن نشان از رشد و پیشرفت آنان علی‌رغم تمام تحریم‌ها، توطئه‌ها و دشمنی‌هاست و اینها نشانه این است که اگر کسی راه صحیح مقاومت را پیدا کند خداوند نیز پشتیبان او بوده و رشد خواهد کرد‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار