unnamed

به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری صبح ابهر ؛ در جلسه هیئت وزیران به ریاست سید ابراهیم رئیسی، با پیشنهاد وزارت کشور محسن افشارچی به عنوان استاندار زنجان انتخاب شد.

در این جلسه که استاندار زنجان به همراه استانداران لرستان و فارس انتخاب و معرفی شد، رئیس جمهور پس از رای اعتماد هیات دولت به استانداران منتخب لرستان، فارس و زنجان، با تاکید بر تلاش برای گره گشایی از زندگی مردم این استان ها و رقم زدن فصل نوینی از خدمت رسانی، گفت: خدمتگزاری به مردم توفیق الهی است که باید آن را قدر دانست.

حكم استاندار زنجان

آیت الله رئیسی گفت: در انجام امور و مسئولیت ها مهم این است که آثار سیاستهای نظام و برنامه های دولت توسط استانداران در استان ها آشکار و نمایان شود و استانداران به عنوان نماینده عالی دولت، نقش بسیار مهمی در اجرای سیاست ها و پیگیری امور دارند.

رئیس جمهور افزود: به طور طبیعی موانعی در مسائل نیروی انسانی، بودجه و اعتبارات در استان ها وجود دارد که با درایت و توکل به خداوند باید این موانع برداشته شود.

دکتر رئیسی با اشاره به لزوم احیای همة ظرفیتهای اقتصادی و تولیدی استانها، گفت: بر اساس آمار، در سطح کشور حدود ۴۰ درصد از ظرفیتهای تولید معطل است که با اقدام جهادی و انقلابی می تواند راه اندازی و فعال شود.

رئیس جمهور با اشاره به بازدید از چند کارخانه و مجموعه کشت و صنعت غیر فعال در استان زنجان و لرستان، و اقدامات مقدماتی انجام شده برای راه اندازی این مجموعه ها، گفت: با مدیریت خوب و برخی اقدامات سریع ، می توان یک مجموعه کشت و صنعت عظیم را فعال کرد به نحوی که زمینه اشتغال و تولید و افزایش بهره وری در آن ایجاد شود. از اینگونه موارد در استان ها وجود دارد که باید برای فعال کردن آنها اقدام شود.

دکتر رئیسی گفت: راه اندازی کارگاه های کوچک و زودبازده نیز بسیار اهمیت دارد زیرا می تواند یک مجموعه عظیم را به کار اندازد.

رئیس جمهور گفت: هنر دولت در این است که از ظرفیت عظیم مردمی، در بسیاری از مسائل کمک بگیرد. امروز مردم احساس مسئولیت و مشارکت خوبی دارند و برای مشارکت در رفع مشکلات آماده اند.

آیت الله رئیسی با تاکید بر اهمیت توجه به ظرفیت های فرهنگی در استان ها از استانداران خواست: به ظرفیت های علما و حوزویان، دانشگاهیان، مجموعه فرهیختگان و جوانان انقلابی و جهادی در استان ها توجه ویژه کنند.

رئیس جمهور در ادامه با تاکید بر توجه خاص و جدی به روستاگفت: اگر روستاها آباد شود، یقین بدانید مهاجرت به شهرها کمتر خواهد شد، و اگر مشکلات کشاورزی کاهش یافت، حاشیه نشینی نیز بسیار کاهش می یابد و کشاورزان عزیز در زنجان، لرستان و فارس بسیار علاقه مند هستند روستاها به نحوی آباد شود که مجبور نشوند در حاشیه شهرها ساکن شوند.

دکتر رئیسی با اشاره به اهمیت حمایت قانونی، حقوقی و قضایی و مالی از کارآفرینان و سرمایه گذاران در استانها گفت: اگر منابع بانکی برای ارائه تسهیلات در استان وجود دارد باید کارآفرین و سرمایه گذار در اولویت باشد و از آنها حمایت شود.

رئیس جمهور یکی از وظایف دولت در خصوصی سازی را توانمندسازی بخش خصوصی دانست و گفت: مدیران دولت نباید واحدهای اقتصادی را پس از خصوصی سازی رها کنند، بلکه باید در کنار آنها باشند و با حمایت و نظارت، کاری کنند بخش خصوصی بتواند کار را با موفقیت اداره کند.

گفتنی است؛ محسن افشارچی متولد زنجان و دارای مدرک دکتری در رشته مهندسی کامپیوتر -هوش مصنوعی از دانشگاه کلگری کانادا، کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه علم و صنعت ایران و کارشناسی مهندسی کامپیوتر -سخت افزار از دانشگاه اصفهان است.

ریاست دانشگاه زنجان در سالهای (۱۳۹۳-۱۳۸۹) و ریاست دانشکده مهندسی دانشگاه زنجان در طول سالهای (۱۳۸۹-۱۳۸۶) از جمله سوابق مدیریتی و اجرایی دکتر محسن افشارچی به شمار می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین اخبار
جدیدترین گالری تصاویر