مسابقات پرورش اندام باشگاه های زنجان در ابهر برگزار می شود

مسابقات پرورش اندام 26 بهمن ماه به مناسبت گرامیداشت دهه فجر در سالن ورزش شهید صیاد شیرازی دانشگاه آزاد اسلامی ابهر برگزار خواهد شد

به گزارش گروه ورزشی پایگاه خبری صبح ابهر به نقل از ایرنا ؛ مهران زرگری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مسابقات ۲۶ بهمن ماه به مناسبت گرامیداشت دهه فجر و در سه رده سنی جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان در سالن ورزش شهید صیاد شیرازی دانشگاه آزاد اسلامی ابهر برگزار خواهد شد.

وی، زمان شروع این رقابت ها را ساعت ۱۵ روز جمعه ۲۶ بهمن ماه اعلام کرد و اظهار داشت: ثبت نام، کنگره فنی و تشریح موارد داوری و انضباطی، ساعت ۱۵ و وزن کشی و قدکشی نیز ساعت ۱۶ روز پنجشنبه روز ۲۵ بهمن ماه در سالن ورزشی شهید صیاد شیرازی دانشگاه آزاد واحد ابهر انجام خواهد گرفت.

زرگری خاطرنشان کرد: از وزن کشی ورزشکاران شرکت کننده در این پیکارها که پوست بدن غیربهداشتی، نوک سینه (ژنیکوماستی)، جوشهای بدخیم و خالکوبی های غیراخلاقی داشته باشند جلوگیری خواهد شد و رنگ بدن نیز باید طبیعی باشد و توسط کمیته داوران هیات بدنسازی و پرورش اندام استان زنجان قرار بگیرد.

به گفته وی، رده سنی پیشکسوتان ۴۰ تا ۴۹ سال در دسته های وزنی۷۰-، ۸۰-، ۹۰- و ۹۰+ کیلوگرم، جوانان در اوزان ۷۵ – و ۷۵+ کیلوگرم و بزرگسالان نیز در اوزان ۵۵-، ۶۰-، ۶۵-، ۷۰-، ۷۵-، ۸۰-، ۸۵-، ۹۰-، ۹۵-، ۱۰۰- و۱۰۰+ کیلوگرم به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

وی با بیان اینکه سن جوانان شرکت کننده در این رقابت ها باید ۲۳ سال تمام باشد، افزود: رده های قدی بادی کلاسیک: ۱۶۸، ۱۷۱، ۱۷۵، ۱۸۰ و ۱۸۰+ سانتیمتر و رده های قدی فیزیک نیز ۱۶۲، ۱۶۶، ۱۷۰، ۱۷۸، ۱۸۲و ۱۸۲+ سانتیمتر باشد و پیشکسوتان نیز هنگام وزن کشی باید گواهی سلامت ارایه کنند.

رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان زنجان گفت: مسابقات با یک کیلوگرم ارفاق و بر اساس قوانین و مقررات فدراسیون این رشته ورزشی خواهد بود.

زرگری با بیان اینکه داوران مجرب و توانمند زنجانی این رقابت ها را قضاوت خواهند کرد، افزود: به قهرمان قهرمانان هر رشته جایزه نقدی ۱۰ میلیون ریالی به همراه حکم و مدال قهرمانی، به نفرات اول تا سوم این پیکارها حکم قهرمانی و به تیم های اول تا سوم نیز کاپ قهرمانی اهدا خواهد شد.