به گزارش گروه حماسه و مقاومت پایگاه خبری صبح ابهر ، امیر هوشنگ نوری‌ آرا شهردار خرمدره در اولین جلسه کمیته نام‌گذاری معابر شهری خرم‌دره با اشاره بر اهمیت نام‌گذاری اصولی و لزوم تشکیل این کمیته، عنوان کرد: پژوهش‌های مختلفی ثابت کرده است،‌ نام‌گذاری و بازنام‌گذاری میادین و معابر شهری کارکردهای مختلفی از جمله تسهیل مدیریت بهینه در شهر، هویت‌بخشی به فضاها و ایجاد احساس تعلق در بین شهروندان را به دنبال دارد.
وی، مدیریت بهینه اطلاعات شهری شهروندان، تعیین جایگاه شهروندان و کسبه مستقر در آن، تشخیص نگرش به بافت خاص شهری را از دیگر کارکردهای نام‌گذاری اصولی و مناسب معابر و خیابان‌های شهر عنوان کرد.
نوری‌آرا با اشاره به نحوه گردش کار کمیته نام‌گذاری، اظهار کرد: درخواست‌ها بایستی به صورت مردمی، ارگانی یا سازمانی به این کمیته اعلام شود و پس از آن نیز دبیر کمیته نامگذاری خیابان‌ها، کوچه‌ها و معابر بدون نام و یا نیازمند اصلاح نام را شناسائی و در دستور کار کمیته قرار می‌دهد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه با توجه به جایگاه ارزشمند شهدا در کشورمان و مزین بودن برخی معابر و خیابان‌های شهر به نام زیبای آنها، تصریح کرد: طی اجرای این طرح لازم است در نام‌گذاری، نام شهدا حفظ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین اخبار
جدیدترین گالری تصاویر