به گزارش گروه اجتماعی پایگاه خبری صبح ابهر ؛ دکتر محمد رضا صائینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های زنجان بستری شدند که این روند به دلیل عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی و افزایش ترددها رخ داده است. که به این دلیل وضعیت کرونا در ابهر ، خرمدره و زنجان در وضعیت قرمز قرار گرفت

وی، با بیان اینکه کرونای جهش یافته در همه شهرستانها در حال چرخش است اضافه کرد: میزان بستری و موارد سرپایی نیز بیش از حد تصورات، سیر صعودی دارد و ادامه همین روند وضعیت فاجعه باری را رقم خواهد زد.

این مسوول در خصوص ویروس جهش یافته ادامه داد: میزان کشندگی و انتقال این نوع ویروس افزایش پیدا کرده است و حتی افراد جوان و نوجوان و کودکان را نیز گرفتار کرده و از طرفی، گیرایی ویروس به ۱۷۰ درصد رسیده است همچنین میزان مرگ و میر نیز افزایش دارد.

وی اظهار داشت: ۲۴ مرکز ۱۶ ساعته (منتخب کووید-۱۹) در استان فعال است و طبق مصوبه ستاد استانی کرونا بیمارستان امام حسین(ع) و امید ابهر به این مراکز اضافه شده اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: افرادی که علایم مشکوکی در خود مشاهده می کنند به مراکز ۱۶ ساعته نزدیک محل زندگی خود مراجعه کنند و پزشک مستقر در این مراکز در صورت نیاز به بستری و قرنطینه شدن فرد تشخیص می دهد و یا به صورت سرپایی درمان می شود.

وی با اشاره به اینکه رعایت و توجه شهروندان به موارد بهداشتی در اولویت کنترل و مهار ویروس کرونا است گفت: با گذشت زمان رعایت ها بین مردم کمرنگ شده و نقش رسانه‌ها در این مقطع این است که حساسیت موضوع و خطر را در بین مردم و شرایط ویژه ویروس جهش یافته را متذکر شوند.

این مسوول خاطرنشان کرد: عادی سازی بیماری در بین عموم خطر بزرگی بوده و در این میان با توجه به شرایط خاص کرونایی استان همکاری های بین بخشی برای انجام برنامه های این بخش به ویژه اعمال محدودیت های بیشتر بیش از گذشته ضروری به نظر می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین اخبار
جدیدترین گالری تصاویر