همزمان با روز درختکاری؛

۴۰۰ نهال به یاد ۴۰۰ شهید ابهر غرس شد

شهردار ابهر با اشاره به کاشت ۴۰۰ نهال به یاد ۴۰۰ شهید گفت:همزمان با آغاز هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، مراسم جشن درختکاری با مشارکت شهرداری ابهر و اداره منابع طبیعی شهرستان و سازمان‌های مردم نهاد در پارک پردیس برگزار می‌شود

به گزارش گروه اجتماعی پایگاه خبری صبح ابهر ، محمدرضا ذوالقدریها شهردار ابهر ظهر امروز ۱۵ اسفند ماه در حاشیه مراسم درختکاری ابهر، افزود: به مناسبت روز درختکاری و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای شهرستان همراه با برنامه‌های فرهنگی ، قسمتی از پارک پردیس ابهر از طرف بلوار منابع طبیعی با کاشت انواع درخت و درختچه تحت پوشش فضای سبز قرار گرفت.

وی ادامه داد: ۱۵ اسفند، روز پاسداشت درخت و درختکاری است که به عنوان روز تجدید پیوند مردم با درختان گرامی داشته می‌شود و یادآور اهمیت درخت و نقش بارز آن در زندگی شهری است.

وی با اشاره به اینکه به‌منظور پاسداشت یاد و خاطره شهدا ۴۰۰ نهال به یاد ۴۰۰ شهید شهرستان ابهر غرس شد، ادامه داد: اهدای نهال رایگان به شهروندان از دیگر برنامه‌های روز درختکاری است‌.

وی تصریح کرد: حفاظت از فضای سبز و درختان وظیفه همگانی است و لازم است تمام شهروندان در ترویج و فرهنگ سازی نگهداری درختان شهری مشارکت کنند