​برگزاری مراسم یادبود شهید مدافع حرم رحمان بهرامی در خرمدره

یادبود شهید مدافع حرم حاج رحمان بهرامی در خرمدره برگزار می شود.

به گزارش گروه حماسه و مقاومت پایگاه خبری صبح ابهر ، یادواره شهید مدافع حرم رحمان بهرامی در مسجد حضرت امیرالمومنین(ع) شهرستان خرمدره بعد از نماز مغرب و عشاء روز دوشنبه ۲۰ اسفندماه برگزار می‌شود.

این یادواره به همت پایگاه مقاومت بسیج شهدا و با همکاری هیئت امنای مسجد حضرت امیرالمومنین(ع) و سپاه شهرستان خرمده برگزار می شود.

سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین نوری امام جمعه شهر صایین قلعه، مداحی جواد مرشدی از مادحین شهیر استان و همچنین اجرای گروه تواشیح رهروان ولایت از جمله برنامه های این یادواره است.

لازم به ذکر است شهید رحمان بهرامی بیستم فروردین ۱۳۴۷، در روستای طهماسب آباد سلطانیه در خانواده ای پاک و روستایی به دنیا آمد.

وی در سال ۱۳۵۹ هنگامی که سیزده ساله بود، مدرسه رها کرد تا خمینی بت شکن، حسین زمانه را در برابر یزیدیان تنها نماند.

رحمان این نوجوان مومن که احترامش به بزرگ ترها مثال زدنی و تواضعش در برابر کوچک ترها ستودنی بود، هرگز از جبهه ها مگر برای مدت کوتاهی برنگشت.

تا حتی یک وجب از خاک پاک ایران اسلامی به دست دشمن نیافتد. جنگ تحمیلی به پایان رسیده بود. حالا وقتش بود رحمان اوقاتش را صرف نیاز به فقرا و نیازمندان کند و متواضعانه چنان کرد.

این شهید مدافع حرم در ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ در راه دفاع از حریم ولایت در سوریه به شهادت رسید و در محل زندگیش در گلزار شهدای خرمدره به خاک سپرده شد.

وی در وصیتنامه خود با سلام و ادب به پیشگاه حضرت ولیعصر(عج)، ائمه معصومین، امام خمینی(ره) و شهدای راه حق، امام خامنه‌ای و اهل بیت حسینی و آرزوی نابودی اسرائیل و گروه‌های تکفیری و آل سعود، چنین می نویسد: اگر شادی روح حقیر و امام و شهیدان و ائمه را می‌خواهید پیرو ولایت فقیه باشید.