​مادر شهید حاج حسنی دعوت حق را لبیک گفت

مادر شهید معظم « قربان حاج حسنی » از شهدای شهرستان ابهر بر اثر کهولت سن، دار فانی را وداع گفت و به فرزند شهیدش پیوست.

به گزارش گروه حماسه و مقاومت پایگاه خبری صبح ابهر به نقل از واحد ایثار زنجان، مرحومه حاجیه خانم « پروین تاریوردی »، مادر شهید معظم « قربان حاج حسنی» بر اثر کهولت سن، دار فانی را وداع گفت و به فرزند شهیدش پیوست.

گفتنی است مراسم شام غریبان مادر شهید حاج حسنی روز یکشنبه ۱۶ دیماه سال ۱۳۹۷ بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء از ساعت ۱۸ الی ۱۹ در مسجد جامع شناط منعقد می شود.

مراسم ترحیم این مادر شهید والامقام نیز روز یکشنبه ۱۶ دیماه سال ۱۳۹۷ از ساعت ۱۴ الی ۱۶ در مسجد جامع شناط ابهر برگزار می شود.

گفتنی است شهید قربان حاج حسنی در اول شهریورماه ۱۳۴۰ در شناط ابهر در یک خانواده مذهبی دیده به جهان گشود، دوران ابتدایی، راهنمایی و متوسطه را در مدارس منطقه شناط سپری نمود.

با شکل گیری راهپیمایی ها حضور فعال داشت و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با همکاری در مسجد جامع شناط به کمک فقرا و مستضعفان شتافت.

در کمیته انقلاب اسلامی و جهاد سازندگی فعالیت گسترده ای داشت و با شروع جنگ تحمیلی به همراه چند تن از دوستانش از جمله شهید جعفر زینلخانی، اسرافیل تارقلی، حسین دست پس و دیگران در تاریخ سیزدهم اسفندماه سال ۱۳۶۰ جهت آموزش به پادگان ۲۱ حمزه تهران اعزام شدند.

پس از یک ماه آموزش در دهم فروردین ماه سال ۱۳۶۱ به جبهه های غرب کشور اعزام شدند، در جبهه علاوه بر انجام وظایف، کلاس های فرهنگی تشکیل می داد و باعث رشد فرهنگی بسیجیان می شد.

شهید حاج حسنی در ۲۳ تیرماه سال ۱۳۶۱ در منطقه پیرانشهر بر اثر اصابت مستقیم گلوله به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر مطهرش در جوار سایر شهدا در گلزار شهدای شناط آرام گرفت.