پایگاه خبری صبح ابهر

سلامی دوباره دار هر صبح

جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

به گزارش گروه حماسه و مقاومت پایگاه خبری صبح ابهر ، علی کاظمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان گفت: با اعلام ستاد معراج شهدا مبنی بر شناسایی پیکر شهید احمدی، پیکر مطهر این شهید زنجانی تازه تفحص شده قرار است فردا سوم بهمن‌ماه به زادگاهش بازگردد.

وی افزود: مراسم استقبال از پیکر مطهر شهید ازبرعلی احمدی فردا چهارشنبه سوم بهمن‌ماه ساعت ۱۶ در میدان بسیج برگزار می‌شود.

کاظمی تصریح کرد: مراسم وداع با پیکر شهید احمدی چهارشنبه شب پس از اقامه نماز مغرب و عشا در حسینیه پادگان تیپ ۲۱۶ زرهی ارتش برگزار می‌شود.

همچنین پیکر مطهر این شهید والامقام روز پنج‌شنبه چهارم بهمن‌ماه ساعت ۱۰ صبح از سبزه‌میدان به طرف مزار شهدای پایین تشییع و در کنار دیگر همرزمان شهیدش به خاک سپرده خواهد شد.

وی در خصوص مراسم بزرگداشت شهید احمدی، خاطرنشان کرد: مراسم بزرگداشت شهید «ازبرعلی احمدی» روز پنج‌شنبه چهارم بهمن‌ماه از ساعت ۱۴ الی ۱۶ در مسجد چهارده معصوم (ع) واقع در اسلام‌آباد و شب لیله‌الدفن نیز بعد از اقامه نماز مغرب و عشا در همان مکان دایر خواهد بود.

ازبرعلی احمدی فرزند دوم مرحوم علی‌یار احمدی به سال ۱۳۴۴ در یکی از روستا‌های زنجانرود به نام حمزه‌لو متولد شد.

وی مقطع ابتدایی را در روستای محل زادگاه تا مقطع پنجم ابتدایی ادامه داد و سپس در کنار پدر به کشاورزی مشغول شد.

احمدی در ۱۸ اردیبهشت سال ۱۳۶۶ به خدمت سربازی اعزام و پس از سپری کردن آموزش‌های نظامی راهی منطقه غرب کشور شد و سپس از طریق لشگر ۱۶ زرهی تیپ ۲ زرهی گردان ۲۵۱ عازم منطقه غرب به عنوان سرباز وظیفه مشغول دفاع از میهن اسلامی شد.

شهید احمدی پس از نزدیک به یک سال حضور در منطقه، سرانجام در تاریخ ۲۹ خردادماه سال ۱۳۶۷ در منطقه مهران بر اثر اصابت ترکش خمپاره به ناحیه پا، به شدت زخمی می‌شود که از طریق بهداری گردان به بهداری تیپ و به بیمارستان منطقه اعزام می‌شود که به گفته همرزمانش در طول راه دوباره مورد اصابت گلوله نیرو‌های بعثی قرار گرفته و مفقود می‌شود.

متاسفانه در حال حاضر پدر و مادر شهید «ازبرعلی احمدی» در قید حیات نیستند.

استان زنجان بیش از ۳۰۰۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است که از این تعداد ۱۱۰ شهید جاویدالاثر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار