علی بهرامی یک نانوای جوان، دوست‌دار محیط زیست و وظیفه‌شناس خرم‌دره‌ ای که به کیسه‌های پلاستیکی لقب قاتل خاموش داده است با حضور در برنامه پایش شبکه یک سیما موفق به دریافت دومین تندیس افتخار ملی و نانوای نمونه و سبز کشور شد .

به گزارش گروه اجتماعی پایگاه خبری صبح ابهر به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان ، امجد باقری از دریافت دومین تندیس افتخار ملی توسط علی بهرامی نانوای سبز خرم‌دره‌ای خبر داد.

رئیس روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان با اشاره به اهمیت محیط زیست و خطرات زیان‌بار استفاده بی‌رویه کیسه‌های نایلونی به ویژه برای نگهداری نان و مواد غذایی، افزود : علی بهرامی نانوای خلاق خرم‌دره‌ای در نانوایی خود با نصب بنرهای مختلف در راستای حفظ محیط زیست مردم را تشویق به استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای به جای نایلون کرده است که با حضور در برنامه پایش شبکه یک سیما موفق به دریافت دومین تندیس افتخار ملی و نانوای نمونه و سبز کشور شد.

امجد باقری با بیان اینکه برای تجزیه یک کیسه پلاستیکی در طبیعت مدت زمان بسیار زیادی نیاز است، ادامه داد : با وجود اخطارهای جدی کارشناسان، توجه چندانی به آن نمی‌شود و شاهد افزایش روزافزون استفاده از کیسه‌های نایلونی هستیم.

رئیس روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: باید به جای کیسه‌های نایلونی از جایگزین‌های مناسب مانند ساک‌های پارچه‌ای، سبد خرید چوبی، حصیری و … استفاده کنیم و امیدواریم با فرهنگ و استقبال عموم مردم از طرح استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای در بین مردم و حذف تدریجی کیسه‌های پلاستیکی، از اثرات مخرب پلاستیک در طبیعت کاسته شود چرا که اگر امروز ما به فکر سلامت خود و محیط زیست نباشیم آیندگان نیز از این نعمت محروم خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *