پایگاه خبری صبح ابهر

سلامی دوباره دار هر صبح

جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

به گزارش گروه سایر رسانه های پایگاه خبری صبح ابهر ؛ مجید مرادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: از زمان شیوع بیماری کرونا در کشور و استان زنجان ستاد مبارزه با این بیماری در شهرستان ابهر نیز تشکیل شد.

رئیس بخش مردمی ستاد مبارزه با کرونای شهرستان ابهر با بیان اینکه پس از اطلاع از شیوع بیماری کرونا در استان زنجان فراخوان جذب نیروی داوطلب برای فعالیت‌های این حوزه در شهرستان داده شد، گفت: با توجه به این فراخوان نیروهای داوطلب که تجربه فعالیت در اقدامات داوطلبانه در شبکه بهداشت و جمعیت هلال احمر داشتند، جذب و آماده فعالیت شدند.

وی با اشاره به اینکه در فعالیت‌های ستاد مبارزه با ویروس کرونا در شهرستان ابهر تکیه اصلی بر استفاده از توان خیرین و نیروهای داوطلب بوده است، تصریح کرد: نیروهای جذب شده در ایستگاه‌های تب‌سنجی و تجهیز و اداره نگاهتگاه‌ها به کار گرفته شدند.

مرادی با اشاره به بهره‌گیری از توان خیرین برای خرید دستگاه اکسیژن ساز و ماسک‌های n۹۵ برای کادر پزشکی و مدافعان سلامت شهرستان ابهر عنوان کرد: خیاطان بانو مستقر در منازل نیز که به صورت داوطلبانه آماده خیاطی و تهیه ماسک بودند در این ایام فعالیت داشتند.

رئیس بخش مردمی ستاد مبارزه با کرونای شهرستان ابهر با اشاره به تهیه و توزیع ۳۰ هزار ماسک سه لایه در شهرستان ابهر که توسط خیاطان دوخته شده، بیان کرد: این ماسک‌ها به صورت هدفمند بین جامعه کارگری، رانندگان تاکسی‌ها و فعالان عرصه مبارزه با بیماری کرونا توزیع شد.

وی با اشاره به توجه ستاد مبارزه با کرونا در شهرستان ابهر به موضوع آموزش تصریح کرد: به همین منظور افراد فعال در جامعه، فعالان حمل و نقل عمومی و عموم مردم در فرآیند مبارزه با ویروس کرونا مورد آموزش‌های پیشگیرانه قرار گرفتند.

مرادی با اشاره به تشکیل تیم رسانه‌ای در فضای مجازی به عنوان کمپین اطلاع‌رسانی پیشگیری از کرونا در شهرستان ابهر با همکاری پزشکان و روانشناسان تصریح کرد: گروه مستندسازی نیز اقدامات انجام شده در شهرستان ابهر در قالب مبارزه با ویروس کرونا را تصویربرداری و مستندسازی کرده است.

 رئیس بخش مردمی ستاد مبارزه با کرونای شهرستان ابهر با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مورد کمک مومنانه به اقشار آسیب دیده از کرونا عنوان کرد: پس از این فرمایشات فراخوانی منتشر و از مردم درخواست شد کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را برای توزیع در بین اقشار آسیب دیده از بیماری کرونا را ارسال کنند.

وی افزود: در جریان این اقدامات ۵۰۰ بسته مواد غذایی به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون تومان با اولویت توزیع در بین اقشار ضعیف جامعه تهیه شد.

مرادی با اشاره به ادامه روند توزیع کمک‌های مردمی به بخش‌های آسیب دیده جامعه عنوان کرد: بیش از ۷۰۰ خانواده دیگر نیز در شهرستان ابهر شناسایی شدند که نیازمند مساعدت‌های مردمی هستند و پس از جذب کمک‌های مردمی توزیع اقلام غذایی برای این افراد نیز در دستور کار قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار