پایگاه خبری صبح ابهر

سلامی دوباره دار هر صبح

جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

به گزارش گروه اجتماعی پایگاه خبری صبح ابهر به نقل از ایسنا ؛ نعمت الله نجیب حسینی صبح امروز (۲۰ اردیبهشت) در دیدار با رئیس دادگستری ابهر با بیان این‌که مردم به دستگاه قضا اعتماد داشته و آن را منشاء آرامش می‌دانند، افزود: در سایه تلاش‌های دستگاه قضا، آرامش در جامعه حاکم شده که این امر باعث امنیت روانی مردم شده است.

وی با بیان این‌که علی‌رغم کمبودها و کاهش درآمدهای شهرداری ابهر از محل ارزش‌افزوده بعد از اجرایی شدن قانون ششم توسعه، تصریح کرد: با وجود این‌که درآمدهای شهرداری به یک‌سوم تقلیل یافته و این امر چالش مهمی برای شهرداری به‌شمار می‌آید اما این کمبودها در روند ادامه خدمات به شهروندان تاثیرگذار نبوده است.

نجیب حسینی با بیان این‌که اصلاح مغایرت‌های طرح تفصیلی و طرح تدقیق یکی از مهم‌ترین معضلات شورا و شهرداری است، به گونه‌ای که بیشتر زمان و انرژی صرف پاسخ‌گویی به مراجعان در این زمینه می‌شود، ادامه داد: از دستگاه قضا انتظار داریم این موضوع را پیگیری کند.

وی با اشاره به معامله زمین‌های قولنامه‌ای در بنگاه‌ها بدون استعلام از شهرداری که بعدا شهروندان را دچار مشکل می‌کند، اظهار کرد: این موضوع هم شهرداری و هم مردم را دچار مشکل می‌کند، بنابراین انتطار داریم با تشکیل جلسه‌ای با بنگاه‌های معاملاتی، از خرید و فروش املاک قولنامه‌ای قبل از استعلام از شهرداری جلوگیری شود.

در ادامه این دیدار، شهردار ابهر نیز عنوان کرد: طولانی شدن پروسه طرح تفصیلی و مراجعات مکرر مردم به شهرداری و بلاتکلیفی آن‌ها در این مورد، وقت زیادی را از مردم به هدر می‌دهد.

محمدرضا ذوالقدریها با اشاره به پدیده حاشیه‌نشینی در نواحی مختلف شهر و گرانی زمین در ابهر که به این معضل دامن زده است، یادآور شد: این عوامل مردم را به سمت ساخت و سازهای غیرمجاز سوق خواهد داد که امیدواریم با دقت نظر و پیگیری‌های لازم از تبدیل شدن این موضوع به یک بحران جلوگیری شود.

عضو شورای اسلامی شهر ابهر نیز در ادامه این جلسه با بیان این‌که اموال شهرداری و بیت‌المال متعلق به فرد و شخص خاصی نیست و همه در قبال این اموال مسئول هستیم، افزود: تقاضا داریم در بررسی پرونده‌هایی که متعلق به شهرداری است، حساسیت و دقت‌نظر خاصی اعمال شود تا هم حقی از مردم و هم از شهرداری پایمال نشود.

مصطفی محمودی، سدمعبر را از دیگر مشکلات شهر ابهر عنوان کرد که با همکاری و هماهنگی دادگستری و نیروی انتظامی و نیز شهرداری می‌تواند مرتفع شود.

وی با اشاره زمین‌های شریف‌آباد که سالیان متمادی به حال خود رها شده خواستار پیگیری و به نتیجه مطلوب رساندن این پرونده شد و افزود: اگر مشکلات این زمین‌ها حل و فصل شود، می‌توان برای صدور پروانه اقدام کرد.

در ادامه این دیدار نیز رئیس دادگستری ابهر با بیان این‌که شهرداری ارگانی حساس و مرکز خدمات‌رسانی به مردم بوده و همیشه در معرض قضاوت و دید مردم است، اظهار کرد: گاها افرادی با کوچک‌ترین ایرادی عملکرد شهرداری را زیر سئوال می‌برند که این امر به دور از انصاف بوده و شایسته نیست.

رستم‌خانی یادآور شد: در اصل ۱۵۶ قانون یکی از وظایف قوه قضائیه بحث پیشگیری از وقوع جرم است که در این راه از هیچ تلاشی دریغ نخواهد شد.

وی تاکید کرد: در مورد زمین‌های قولنامه‌ای جلسه با حضور بنگاه‌های معاملاتی جلساتی برگزار خواهد شد تا موضوع استعلام وضعیت ملک از شهرداری را در مورد زمین‌های قولنامه‌ای مطرح شود تا هم خریدار و هم فروشنده و هم شهرداری در این زمینه دچار مشکل نشوند.

این مسئول با اشاره به سخنان شهردار و رئیس شورا در مورد این‌که گاهی قیمت‌گذاری‌هایی که از سوی کارشناسان دادگستری صورت می‌گیرد منصفانه نیست، اظهار کرد: در این زمینه نیز از کارشناسان منصف و با تجربه استفاده خواهیم کرد تا هیچ‌گونه اجحافی در حق شهرداری‌ها و بیت‌المال و نیز حق مردم صورت نگیرد.

رستم‌خانی با اشاره به مشکل زمین‌های شریف‌آباد، خاطرنشان کرد: برای ما قانونا تکلیف است که پیگیر حل این مشکل باشیم و اخیرا نیز جلسه‌ای باحضور تعدادی از اهالی شریف‌آباد که با این زمین‌ها مرتبط هستند برگزار شد اما آنچه برای ما حاصل شد خود اهالی تمایلی برای رفع این مشکل نشان ندادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار