رقابت‌های بوکس قهرمانی جهان از روز دوشنبه در صربستان آغاز شده و تا ۱۵ آبان ادامه دارد. امروز طوفان شریفی بوکسور جوان ایران در مرحله اول وزن ۹۲ کیلوگرم به مصاف مرائوویچ از اتریش رفت و با نتیجه چهار بر یک به پیروزی رسید.

طوفان در راند یک با نتیجه سه بر دو از حریف عقب افتاد اما با توصیه‌های کادرفنی تیم ملی در راند دو بارها با چپ راست‌های مستقیم خود حریف را کلافه کرد، به طوری که بوکسور اتریشی به علت حمله با سر دو مرتبه از داور اخطار گرفت. در راند سه هم طوفان بازی را کنترل کرد تا با نتیجه چهار بر یک به برتری دست یابد.

بوکسور وزن ۹۲ کیلوگرم در مرحله بعد با برنده کوبا و بلغارستان مبارزه می‌کند.

همچنین از حدود ساعت ۲۱:۱۵ دانیال شه‌بخش در ۶۰ کیلوگرم مقابل سانچز از مکزیک قرار می گیرد.

«مسلم مقصودی» بوکسور کشورمان در وزن ۶۷ کیلوگرم در نخستین مبارزه خود که روز گذشته (پنجشنبه ۶ آبان) برگزار شد، توانست در سه راند بر «لی‌سانگ‌مین‌» حریف خود از کره‌ جنوبی  به پیروزی دست یابد و به دور بعدی مسابقات راه یافت.

مقصودی در مرحله بعدی به مصاف «لاشا گرولی» از گرجستان می‌رود.

همچنین در روزهای گذشته؛ «پوریا امیری» در وزن به اضافه ۹۲ کیلوگرم مقابل «مولوجونوف» از ازبکستان پس از سه راند مبارزه شکست خورد.

«سجاد محمدپور» در وزن ۵۷ کیلوگرم با «گارسیا کابایرو» از کوبا مسابقه داد و بخاطر مجروح شدن، داور مبارزه را قطع کرد و محمد پور به عنوان فرد بازنده اعلام شد.

«علی جمالی» در وزن ۸۶ کیلوگرم با «پائول آرادویه» حریف خود از رومانی مبارزه ‌کرد و و در پایان مسابقه را به حریف خود واگذار کرد .

«فرهاد مرادی» بوکسور جوان ایران در وزن ۷۱ به مصاف «شیمبرگنوف» از قزاقستان رفت ، اما بخاطر مجروح شدن از ناحیه پیشانی، داور مسابقه را قطع و حریف مرادی را به عنوان پیروز این مسابقه اعلام کرد.

همچنین «اشکان رضایی» در وزن ۶۳ کیلوگرم و «شاهین موسوی» در وزن ۷۵ کیلو گرم  در روز های گذشته در مقابل حریفان خود پیروز شدند.

رقابت‌های بوکس قهرمانی جهان از روز دوشنبه سوم آبان در بلگراد پایتخت صربستان آغاز شده و تا ۱۵ آبان‌ماه ادامه دارد.

تیم کشورمان را «سجاد محمدپور» در ۵۷ کیلوگرم، «دانیال شه بخش» در ۶۰ کیلوگرم، «اشکان رضایی» در ۶۳ کیلوگرم، «مسلم مقصودی» در ۶۷ کیلوگرم، «فرهاد مرادی» در ۷۱ کیلوگرم، «شاهین موسوی» در ۷۵ کیلوگرم، «میثم قشلاقی» در ۸۰ کیلوگرم، «علی جمالی» در ۸۶ کیلوگرم، «طوفان شریفی» در ۹۰ کیلوگرم، «پوریا امیری» در ۱۰۲ کیلوگرم تشکیل می دهند.

سرمربی تیم کشورمان را «علیرضا استکی» و مربیان را «همایون امیری»، «شهرام فاتح» و «محمود نهتانی»‌ تشکیل می دهند.

در این مسابقات هر شرکت کننده که مدال طلا دریافت کند  ۱۰۰ هزار دلار،  به مدال نقره ۵۰ هزار دلار و به مدال برنز ۲۵ هزار دلار تعلق می گیرد .

بلگراد، اولین شهری است که برای دومین بار میزبان مسابقات جهانی بوکس شده است.  این شهر در سال ۱۹۷۸ میزبان این مسابقات بود که در آن سال بوکسورهای یوگسلاوی آن زمان هفت مدال را کسب کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین اخبار
جدیدترین گالری تصاویر